Çeki Demiri Ekstra Masraflar

Çeki Demiri Fiyatları

Aracınıza alacağınız çeki demiri fiyatları bakımından değerlendirilmemelidir. Çünkü burada söz konusu olan maddiyat değil sağlıktır. Aracınıza alacağınız ucuz bir çeki demiri yolculuk esnasında cıvatalarından kurtulursa aracınızın dengesini bozarak kaza yapmanıza sebebiyet verebilir. Sizin canınıza bir şey olmasa dahi arkanızda seyahat eden araçların önüne düşerek zincirleme kazalara ve birçok can kaybına dahi sebebiyet verebilir.

Bu sebeple aracınıza çeki demiri alırken en doğrusu pahalı veya ucuz fark etmez çeki demirinin aracınıza uygun ve kaliteli malzemeden bir yapılmış bir ürün olup olmadığını araştırmaktır. Bu noktada eğer çalıştığınız firmanın konusunda uzman olduğunu düşünüyorsanız firmanın tavsiyelerine uymanız en doğrusu olacaktır. Uzman firmalar size en doğru seçenekleri sunabilir.

Uygun Fiyatlı Çeki Demiri Modelleri

Aracınıza çeki demiri almak için internetten satış yapan siteleri tercih ederseniz daha uygun çeki demiri fiyatları bulabilirsiniz. Ustanızla konuşarak internetten bir çeki demiri seçebilir ve daha sonra bu demiri aracınıza taktırabilirsiniz. Çeki demirlerinde teferruat ne kadar artarsa parası da o kadar artmaktadır. Sabit çeki demirleri daha uygun fiyatlı olmaktadır.

Bununla birlikte aracınızı şehir içinde de kullanıyorsanız çeki demiri topuzu dışarı doğru bir çıkıntı oluşturduğu için park yerleri gibi diğer araçlara yakın konumda olacağınız noktalarda dikkatli davranmazsanız diğer araçlara zarar verebileceğiniz için bu sabit demirlerin üstüne bir koruyucu aparat almanız gerekecektir. Bu sebeple çıkarılabilir olan modeller pahalı da olsa şehir içinde size kolaylık sağlayacaktır.

Çeki Demiri Ekstra Masraflar

Çeki demiri alırken sadece çeki demiri fiyatları araştırmanız yeterli olmamaktadır. Çünkü çeki demiri taktırırken bir takım ekstra masraflara da katlanmanız gerekecektir. Bunların başında usta masrafı gelmektedir. Eğer elektrik tesisatı da çektirecekseniz bu masraf daha da artmaktadır. Bunun yanında işin projelendirmesi, standartlara uygunluğu gibi çeşitli yan işlemlerden kaynaklı cüzi masraflarda bulunmaktadır.

Birde resmi makamlara ödenmesi gereken kalemler bulunmaktadır. Ek 1 belgesi almak için şoförler odasına belirli bir ücret ödemeniz, aracınızın ruhsatına çeki demirini işletmek içinde bir tescil bedeli ödemeniz gerekmektedir.  Tüm bunlarda birer maliyet oluşturduğundan çeki demiri fiyatları araştırırken bütçenizin biraz altında modellere bakmanızı ve hesabınızda ekstra masraflar için pay ayırmanızı öneririz.

 

Çeki Demiri Modelleri

Çeki Demiri Çeşitleri

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir