Çeki Demiri

Çeki Demiri

Römork bağlantılarının bir diğer adı da çeki demiri olarak geçmektedir. Çeki demirleri bir aracın arkasına bağlanan ve arabaya bağlı olarak herhangi bir yük taşımaya yaramaktadır. Bu sayede insanlar bir yerden bir yere seyahat ederlerken kolaylık yaşamaktadırlar. Günümüzde insanlar özellikle tatile giderlerken veya başka bir yere giderlerken kullandıkları bu sistem ile arabalarına bağlı olarak yükü arttırıp götürebilmektedirler. Ancak her arabaya takılamayan bu sistemin motor gücü ve çekiş gücü iyi olan arabaların kullanması önerilmektedir.

Arabaya bağlanılarak her türlü güvenliği sağlayan bu sistem de insanların gözleri deyimi yerinde ise arkada kalmamaktadır. Özellikle uzun yol seyahati yapan insanların kullandığı bu sistemi yaptıracak kişilerin iki kere düşünmeleri gerekmektedir. Sonradan değiştirmek göründüğü kadar kolay olmayabilir profesyonel bir firma olsa dahi.

Çeki Demiri için Önemli Hususlar

Uzun yola çıkacak ve büyük yükü olan insanların arabalarında yüklerini taşıyacak sistem her zaman olmayabiliyor. Bu nedenle uzun yola çıkacak insanlar araçlarında değişiklikler yapmaktadırlar. Çeki demiri ile yaptıkları bu değişiklik ile uzun yol için yaptıkları hazırlıklara bir yenisi daha eklenmektedir. Ancak bu sistemin yanında getirdiği belirli gereklilikler de vardır. Eğer arka römorkta sinyalizasyon işlemi yapılacak ise elektrik bağlantısı yaptırmanız gerekmektedir.

Çeşitli boy ve şekillerde üretilen ve araçlara takılan bu sistemin frenli ve frensiz römorklarda bağlantı noktası değişiyor. UGA Mühendislik olarak bu tadilatı gerçekleştirmekle kalmayıp müşterilerin her isteği en ufak ayrıntısına kadar yerine getirilmektedir. Şasi üzerine monte edilen bu sistem yapılırken birkaç ufak evrak işlemini de yanında getirmektedir.

Çeki Demiri Hangi Durumlarda Araca Monte Edilir?

Motorlu aracınız teknik şartnamesinde ki özellikleri arasında römork çekebilecek durumda olduğu belirtiliyor ise o araca çeki demiri takılmaktadır. Ancak bazen Karayolları Trafik Yönetmeliği tarafından bildirilen yükümlülüklere göre takılmamaktadır. UGA Mühendislik olarak her türlü yönetmeliğe uyan ve sistemin kurulması için her türlü ustalığı bünyesinde barındıran yapısı ile sizlere olumlu kapılar açmaktayız.

Sertifikalı olarak yaptığımız işlerde ise asla gözünüz arkada kalmayacak ve taktırmış olduğunuz bu sistemi dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz. Eğer sizler de aracınızda değişiklik yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmek için vakit kaybetmemenizi öneririz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir